Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach

Aktualnie znajdujesz się na:

Spotkanie w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

17 maja 2024 r. na terenie siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Katowicach odbyło się spotkanie Zastępcy Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Katowicach z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Nadleśnictwa i Lasów Państwowych oraz Powiatowych Lekarzy Weterynarii woj. śląskiego. 

Na spotkaniu omówiono aktualną sytuację na terenie woj. śląskiego w zakresie obszaru wolnego od ASF oraz wścieklizny. Omówiono bliskie zagrożenie wystąpienia ASF na terenie woj. śląskiego oraz aktualnie obowiązujące nowe rozporządzenie Wojewody Śląskiego dot. odstrzału sanitarnego dzików. Podkreślono również konieczność stosowania przez myśliwych  wymogów bioasekuracji.

            Ponadto na spotkaniu omówiono aktualny program zwalczania wścieklizny na 2024 r. i konieczność wzmożenia intensyfikacji nadzoru biernego nad wścieklizną. Wskazano na potrzebę większej współpracy w pozyskiwaniu prób do badań w kierunku wścieklizny od zwierząt dzikich padłych i zabitych w wypadkach komunikacyjnych jak również do badań w kierunku SARS-CoV-2 od zwierząt dzikich łasicowatych oraz jenotów.

Metadane

Data publikacji : 23.05.2024
Data modyfikacji : 23.05.2024
Podmiot udostępniający informację:
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Aneta Kania WIW.AG
Osoba udostępniająca informację:
Adam Koziak
Osoba modyfikująca informację:
Adam Koziak

Opcje strony

do góry