Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja warsztatów „Zielony Śląsk” – „Naturalnie, że chronimy”

Warsztaty Zielony Śląsk to przedsięwzięcie mające na celu popularyzację wiedzy w obszarze ekologii i ochrony środowiska. W ramach warsztatów uczestnicy z województwa śląskiego zwiększają świadomość i zdobywają wiedzę nie tylko teoretyczną z zakresu szeroko pojmowanej ochrony środowiska, ale również praktyczną pozwalającą dbać o środowisko naturalne i w sposób zrównoważony korzystać z zasobów przyrodniczych.

19 sierpnia zainaugurowano warsztaty pod nazwą Zielony Śląsk będące cyklem 50 spotkań z mieszkańcami Katowic, Tychów, Mysłowic oraz powiatów pszczyńskiego i bieruńsko – lędzińskiego realizowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021. Uczestnikami pierwszego ze spotkań były dzieci w wieku wczesnoszkolnym uczestniczące w półkoloniach Szkoły Podstawowej nr 11 w Katowicach. Zajęcia podzielono na trzy moduły tematyczne: „Zwierzęta i ludzie”, „Magiczny Las” i „Odpado-twory”. Jako ostanie przeprowadzono praktyczne zajęcia z wykorzystania odpadów jako elementów doniczek do roślin.

Całość przedsięwzięcia możliwa była dzięki podpisaniu porozumienia międzyinstytucjonalnego w  ramach kampanii społecznej „Naturalnie, że chronimy” pomiędzy Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Centrum Rozwoju Lokalnego, Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w Katowicach, Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska, Regionalną Ochroną Środowiska w Katowicach oraz Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Inauguracja cyklu warsztatów uświetniona została obecnością Sekretarza Województwa Śląskiego Pana Dariusza Ptasia, Zastępcy Dyrektora ds. Ekonomicznych Juranda Irlik, Zastępcy Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii lek. wet. Konrada Kuczera, Prezesa stowarzyszenia Centrum Rozwoju Lokalnego Janusza Bieńkowskiego, Naczelnika Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach Małgorzaty Zielonka, natomiast  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach reprezentował Naczelnik Wydziału Prewencji w Katowicach mł. insp. Radosław Wola.

Całość zwieńczona została poprzez wręczenie upominków dla dzieci przez maskotkę śląskiej Policji „Sznupka”.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Metadane

Data publikacji : 20.08.2021
Podmiot udostępniający informację:
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Aneta Kania
Osoba udostępniająca informację:
Zbigniew Kędzior

Opcje strony

do góry